Vrchní obrázek
Jóga vědomí SM systém Studio zdravých zad
Rehabilitační program
Spirální stabilizace páteře
Aktivní cvičení s pružným lanem

ZDRAVÁ ZÁDA – NAROVNÁME VÁS A ZÚŽÍME PAS
SM SYSTÉM podle metody MUDr. Smíška
LÉČBA A PREVENCE BOLESTI ZAD - SPIRÁLNÍ STABILIZACE PÁTEŘE

SM systém je originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jim předcházet dostatečnou regenerací.

Nejdůležitější na cvičení sm systém je, že pomocí svalových spirálních zřetězení vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby.
Tím umožňuje jejich výživu, regeneraci i léčbu.
Zároveň svalové spirály dávají páteři optimální pohyblivost.
STUDIO ZDRAVÝCH ZAD - individuální lekce 1 až 3 osoby
Čas na domluvě. Cena bude určena podle počtu osob.
Lekce pod vedením zkušené lektorky Petry Poláchové, která vede lekce již od r. 2014.
Získala dva certifikáty spirální stabilizace 1 a 2 a dále se vzdělává.
Pokud patříte do skupiny, kdy nemůžete z časových důvodů, a protože řešite svůj problém (výhřez ploténky, skolióza, špatné držení těla, bolesti v zádech, špatné dýchání, nejste si jistí ve správné provedení cviků a cvičíte si doma, celková regenerace páteře) a nemůžete cvičit ve skupině, kde je nás 8 a přístup není zdaleka individuální, nedá se tam řešit přímo váš problém.
Pak je pro vás naše STUDIO ZDRAVÝCH ZAD.

Individ. cvičení pro 1-3 osoby je pouze ve Frýdlantě n.O. Malá tělocvična, Krátká 1166
Dotazy ohledně dětí volejte 602 827 112, řešíme špatné držení těla, skoliózy a další vady s páteří. Kurzy které jsou téměř individuální se budou konat stále, pod odborným vedením s rehabilitačními pomůckami.
Léčba a prevence bolesti zad, pilates v rehabilitaci, pilates medical - bolesti v kříží, pilates roller, léčba výhřezu meziobratlového disku bez operace.
Nabídka kurzů SM SYSTÉM
Možnost objednat cvičební lano v rámci přihlášky (600 Kč ke kurzovnému).
Pro pokročilé nutná podložka na cvičení (450 Kč ke kurzovnému).
Proč zvolit ucelený kurz?
Naučím Vás správně cvičit celou sestavu cviků jdoucí po sobě, které dávají smysl toho celého systému, naučím Vás přistupovat ke svým zádům a tělu jemně a srozumitelně vnímat hygienu páteře. Po kurzu se můžeme vidávat pravidelně nebo budete pokračovat sami doma a občas si příjdete na kontrolu jednorázově. Doma vám bude stačit chvilka a nemusíte vymýšlet složité kreace. Prostě jen cvičit pár cviků, které udrží vaše záda FIT.
Méně je někdy více :)
Den Hodina Termín cvičení Druh cvičení Místo Cena Přihláška

Momentálně probíhá nabídka individuálních lekcí. Jsou i po menších skupinkách. Prosím zájemci volejte a hned vám povím možné termíny.
Do kurzů pro začátečníky se mohou přihlásit nejen začátečníci, ale i ti, co již do kurzu chodili a potřebují si to zopakovat nebo mít pravidelné cvičení. Ke cvičení je potřeba cvičební lano. Lano stojí 600 kč a pokud ho již máte, prosíme nosit s sebou.
Do kurzů pro pokročilé je nutné mít podložku na cvičení. Pokud ji nemáte, lze objednat u nás, cena podložky 450 kč.
Počet míst je omezen, je nutné se přihlásit a zaplatit včas kurzovné. Jakmile bude kurz obsazený, stále se můžete hlásit jako náhradníci (e-mailem nebo telefonem) pro případ, že někdo z přihlášených se nakonec nezúčastní. Dáme Vám také případně vědět o dalším termínu, které doplňujeme, dle zájmu i mimo tyto kurzy.
Dřív, než si zaplatíte kurz, je možné první lekci zaplatit samostatně a vyzkoušet si cvičení.
Počet míst je omezen – z důvodu individuálního přístupu malá skupina.
Dále lekce PILATESU A REGENERAČNÍ CVIČENÍ.
Lektorka Petra Poláchová - objednávejte 602 827 112
UPOZORNĚNÍ !!!
Účastník lekce SM systém, pilates pod vedením kvalifikované instruktorky prohlašuje, že si je vědom svého zdravotního stavu a že se účastní cvičení na vlastní zodpovědnost a vlastní riziko.

Intenzitu cvičení si každý účastník přizpůsobí svým schopnostem a taktéž svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Případné zdravotní omezení (nemoc, úraz, omezenou pohyblivost, těhotenství apod.) je účastník povinný konzultovat se svým lékařem. Popřípadě seznámit instruktora se svým zdravotním stavem nebo zdravotním omezením. Instruktor nenese žádnou odpovědnost za případné zdravotní problémy vzniklé během lekce nebo po ní.

Osobám mladším 18-ti let je účast na lekcích dovolená jen v doprovodu a na zodpovědnost rodiče nebo jiné dospělé osoby. Pohyb dětí v prostorech konání lekce je výlučně na odpovědnost rodiče nebo jiné dospělé osoby, která dítě na lekci doprovází. Instruktor nenese žádnou odpovědnost za případné škody na zdraví a majetku způsobené dětmi bez dozoru. Taktéž za odložené osobní věci si zodpovídá účastník sám. Účastník lekce je povinný dbát pokynů instruktora a vstupovat do prostorů ve vhodném sportovním oblečení a obuvi.

Účastník zaplacením vstupného na lekci vyjadřuje souhlas s výše uvedeným prohlášením.
Certifikovaná lektorka: Petra Poláchová
Osobní a skupinová trenérka SM systém, dlouholetá zkušenost se cvičením Pilates, BOSU, Aqua Fitness
Cvičení zvládnou všichni, metoda je velmi šetrná a harmonizujicí, relaxační. Bude vám dobře. Neunaví vás.
Co je potřeba?
Při 1. lekci si zakoupit elastické lano, budete ho potřebovat na cvičení doma, doporučuje se cvičit 10 min. denně a 1 krát týdně s trenérem. Pokud máte svoje lano, můžete přinést.
Naučím vás po dobu kurzu 11 základních cviků - jednoduchých, které zvládnete cvičit doma.
Cena: kurzovné + 600 Kč lano (pouze začátečníci)
Těším se na vás, prosím o včasné přihlášení.
Mobil: 602 827 112
Email: fitstudiopetra1@gmail.comSpirální stabilizace páteře - SM systém MUDr.Smíška
Prevence a terapie bolestí zad (skolioza páteře, výhřezy meziobratlových disků, bolesti kloubů, bolesti hlavy, migrény, plochá noha, hallux valgus).

Pohybem paže a lopatky vzad a dolů (aktivní fáze pohybu) aktivujeme šikmé břišní svaly - svalové spirály (jedná se o přirozenou aktivaci břišních svalů). Břišní stěna se pohybuje směrem dovnitř, zmenšuje se obvod pasu a vytváříme trakční sílu, která protahuje tělo směrem vzhůru. Dochází k uvolnění tlaku obratlů na meziobratlové ploténky (vzpřimovače páteře jsou v relaxaci), úlevě od bolesti zad a k regeneraci. Hovoříme o spirální stabilizaci páteře (představte si spirálu, která obkrouží Vaše tělo a protáhne Vás vzhůru). Ve fázi uvolnění/klidu jsou naopak aktivovány svalové vertikály (vzpřimovače páteře), které obvod pasu rozšiřují a tělo se snižuje. Dochází ke kompresi páteře, tlaku na meziobratlové ploténky a následné bolesti.

HLAVNÍ EFEKTY CVIČENÍ

SM-systém je založen na aktivním cvičení se speciálním elastickým lanem (neplést si se cvičením/posilováním s gumou). Cílem cvičení je zvýšit pružnost svalů, pohyblivost kloubů a vyrovnat svalové dysbalance (důležité zejména při skolioze páteře a výhřezu meziobratlového disku) a získat tím schopnost správného držení těla v ose a regenerace meziobratlových plotének. Cvičení s lanem umožňuje svaly zároveň posilovat a protahovat v době, kdy přirozeně relaxují (princip reciproční inhibice). Jedná se tedy o velmi efektivní strečink. Díky zřetězení svalů se páteř napřimuje, odstraňuje se vadné (chabé, skoliotické) držení těla, rovnají se kulatá záda (zvětšená hrudní kyfóza), upravuje se předsun hlavy a předsazení ramen (protrakce ramene), aktivuje se nožní klenba a zlepšuje se postavení palce nohy (hallux valgus). Pravidelným cvičením se zeštíhluje pas a zpevňuje břicho. Výsledkem je krásné držení těla, zlepšení sportovního výkonu a úleva od bolesti.

Pomáhá tam, kde ostatní metody selhaly.

PROČ CVIČENÍ SM SYSTÉM?

  • je léčebné
  • je preventivní a regenerační
  • nenáročné v těhotenství
  • vhodné pro koordinaci a stabilizaci chůze

SM systém je originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. Tato metoda se opírá o 30 let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení SM systém se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku, máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Budeme cvičit s elastickým lanem:

Elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle, která aktivuje stabilizační svalové spirály. Elastické lano můžeme chápat jako prodloužení svalových vláken aktivující spirálu. Cvičení s lanem umožňuje svaly posilovat a zároveň protahovat v době, kdy přirozeně relaxují.

SM systém a skolióza:

SM systém léčí skoliózu skrze aktivaci svalových spirál. Tyto spirály vytahují páteř nahoru a dochází k její trakci. Díky cvičení SM systému, dochází k centraci páteře a vyrovnávání skoliotického držení těla. Viditelné výsledky, při pravidelném cvičení, se dostaví za 1-3měsíce při cvičení 2 x 30 minut každý den.

Cvičení SM Systém nejen pro těhotné:

SM Systém je výborné nenáročné cvičení v těhotenství, kdy zdravě posiluje svaly břišní, hýžďové a svaly pánevního dna. Díky propracovanému systému, se během cvičení protahují svaly přetěžované, jako je oblast krční a dolní část zad – bederní oblast. SM Systém je cesta ke zdraví maminky i dítěte.

Cvičení SM systém se skládá ze sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

SM SYSTÉM A DĚTI

Během růstu dítěte je velmi důležitý pravidelný pohyb a protahování svalů, zejména u dětí školního věku. Bohužel v posledních letech převažuje sedavý způsob života (sezení ve školních lavicích), který porušuje vzpřímené držení těla. Přibývá klidového statického zatížení a chybí dostatek přirozeného pohybu. Tato metoda je výborná k navrácení postavy do vzpřímené pozice.

Spirální stabilizace je prevence vzniku:

  • skoliotického držení těla
  • těžkých poruch svalové balance
  • chybné koordinace chůze a běhu
  • degenerace páteře a velkých kloubů ve školních lavicích

SM systém pro seniory s artrózou:

Mnoho seniorů má problémy s artrózou v kyčelním a kolenním kloubu a obecně mají problémy s bezbolestnou chůzí. SM systém díky vyrovnání osy těla a správnému aktivování spirál, umožní zastavení a dokonce i zlepšení problému a artrózou. Zároveň umožní prodloužit dobu bezbolestné chůze a to v jakémkoli věku do 100 let.

Díky pravidelnému cvičení SM systém může jedinec dosáhnout svalové rovnováhy, vyrovnaného držení těla, zlepšení koordinace a stabilizace chůze.

SM systém a vyhřezlá ploténka:

Tato metoda je výborná při léčbě vyhřezlé ploténky, která se skládá z léčebné varianty cviků. Tyto cviky důrazně ponechávají trup v základu pánve a nevychází z něj. Tak se neaktivují hluboké svaly zádové a meziobratlové ploténky mají možnost dobré regenerace nebo hojení výhřezu ploténky.

Více informací naleznete na stránkách SM Systém.