Vrchní obrázek
Jóga vědomí SM systém Studio zdravých zad
Co je jóga vědomí? (kundaliní jóga)

Je nejrychlejší cestou k přeměně, odlehčení a osvícení, která vás můžou oslovit.

Je tou nejrychlejší cestou, abychom si vybudovali vyvážený stav mezi tělem, myslí a duší.

Je 22 hlavních forem jógy , každá z nich klade na důraz na jednu část celku.

Jóga vědomí (kundaliní jóga) obsahuje vše v jednom celku, proto je tak rychlá a účinná. Nemá omezení, pomůže překonat vše.

Základní uvědomení v jóga vědomí je:

Abychom byli šťastní, musíme odstranit vnitřní konflikt a vyzařovat.

Kombinací jednotlivých části dojde k propojení a nasycení všech našich složek:

TĚLA + MYSLI + DUŠE

Tak můžeme zažít jednotu. Tělo je nasyceno pohybem – krija, mysl pročištěna meditací a duše pozvednuta mantrou. Tady je odpověď, proč je jóga vědomí tak rychlá. V jedné sekvenci nasytí a propojí naše hlavní složky.

Kurz jógy a meditace a dechového cvičení
Den Hodina Termín Místo Cena Přihláška
Středa 18:00-19:30 21.2. - 20.3. (5h) MŠ Janáčkova FnO
Lekce se zaměřují na srdeční centrum, posílení nervového systému a otevření srdce, dech, život je dech, stres a relaxace, klidná mysl, meditace - TERAPIE
Doporučujeme 2-3 hod. před cvičením nejíst.
V následujicích kurzech budeme cvičit pro RADOST, ZDRAVÍ, LÁSKU A PROSPERITU.
Soubor cvičení podporující aktivitu, kreativitu a fyzické i psychické zdraví organismu.
Cílem komplexního sebevzdělávání je harmonizace těla. Příliv životodárné energie a dobré nálady.
Lektorka JÓGY VĚDOMÍ a praktikantka Sat Nam Rasayan 1.stupně Petra Poláchová.
Vedu pravidelné lekce jógy vědomí pro širokou veřejnost.
Pro uvolnění hlubších problémů klienti využívají individuální lekce meditací a Sat Nam Rasayn. Díky Sat Nam Rasayan v pravidelných lekcích, jako učitel jógy můžu lépe pomáhat klientům v jejich osobním rozvoji a vybrat v daném okamžiku nejvhodnější sestavu nebo meditaci. V józe máme již velké zlepšení klientů s astma a harmonizaci štítné žlázy a další velké zlepšení i vymizení různých psychických problémů.
Děkujeme, že se vám naše jóga líbí a pomáhá ve všech směrech.
Naše kurzy proplácejí poj. a dle domluvy i váš zaměstnavatel.

Co je Sat Nam Rasayan?

Neutralita, klid a přítomnost.

Sat Nam Rasayan je meditativní léčitelské umění z tradice kundaliní jógy (jógy vědomí).

Rozpouští se napětí a bloky, které brání dotyčnému se hluboce a plně uvolnit. Cílem je uvolnit energii duše, aby mohla opět volně a bez zábran proudit. V tomto zvláštním stavu se tělo regeneruje a léči samo. Slouží k aktivací sebeléčení a a samoregulačních sil každého z nás.

Uvolňuje se napětí a harmonizuje se.

CO JE JÓGA VĚDOMÍ A JAK SE BUDEŠ CÍTIT?

Jóga vědomí je cesta, která nás vede ke štěstí v jakékoliv jeho podobě. Je to cesta pro VŠECHNY. Na této cestě používáme nástroj, které sepsal a šířil mezi své žáky Yogi Bhajan. Technologie Jógy vědomí (z angl. překladu Kundalini jóga) zahrnuje krije (fyzické pozice a pohyb – viz odkaz Krije), mantry, dechová cvičení, relaxace, meditace. Cvičením Jógy vědomí budte žít svůj život vědomě s vnitřním klidem, harmonií a v souladu TĚLA+MYSLI+DUŠE.

Pravidelným cvičení se stanete:

  • vnímavější
  • citlivější
  • intuitivnější
  • zdravější
  • veselejší

Jóga vědomí otevírá možnosti, jak efektivné zlepšit svoje zdraví např.:

  • budovat si silný imunitní a nervový systém
  • posilovat funkčnost žláz
  • mít dobrý krevní oběh
  • vylepšit svoji pružnost a ohebnost
  • zlepšit svoji odolnost proti stresu
CO OBSAHUJE 90-minutová lekce?

KRIJE

Je sestava jógových pozic a pohybů se specifickým účinkem. Cvičí se celá sestava najednou a v daném pořadí cviků. Dodržuje se posloupnost cviků, proto aby efekt ze cvičení byl maximální. Je to pravidlo, které vždy dodržujeme. Každá sestava a meditace postupně čistí naše enrgetické kanály v těle, aby energie mohla volně proudit a tím vyživovat naše tělo a mysl. Tento proces je postupný a probíhá u každého v individuálním tempu dle jeho mometálních možností. Každý člověk je individualita a proto neposuzujte sebe ani okolí. Nechte myšlenky volně plynout a pozorujte. Učte se být pozorovateli.

RELAXACE

Nezastupilenou úlohu v józe vědomí má relaxace. Relaxaci můžeme přirovnat k hygieně. Každodení vědomá relaxace min. 6min. patří do jednoho z pravidel jógy vědomí. Relaxace je čas pro vás, pro vaši duši a vaše tělo. V průběhu relaxace uvolňujeme celé naše tělo a vnímáme jak napětí mizí a tělo se uvolňuje. Při relaxaci nechte myšlenky volně plynout, neřeště je. Jen je pozorujte. Po pár dnech praktikování relaxací bude vaše mysl klidnější, tělo uvolněnější a vaše nálada bude stabilnější. K relaxaci si pusťte přijemnou hudbu a nechte se unášet na jejích vlnách. Je to jen váš čas, váš klid.

MEDITACE

Meditace je technika, pomocí které se člověk učí kontrolovat své vlastní myšlenky, rozumět svým pocitům a poznávat sebe sama. Je to metoda, při které se učíme vypnout myšlenky a „hlavu“. V meditaci prozkoumáváme naši mysl otevřeně a upřímně. Meditace má mnoho přínosů: rozvíjí naši neutrální (meditativní) mysl, intuici, podporuje naši schopnost soustředit energii a tím zvyšuje naši efektivitu, vede nás ke schopnosti žít v přítomnosti. Pomocí meditace měníme návykové vzorce, které nás omezují, stresují a kterých se chceme zbavit. Takové vzorce je možné pomocí meditace trvale změnit a tím zlepšit kvalitu života.

Pokud jste našli alespoň jeden soulad s výše uvedeným, začněte praktikovat Jógu vědomí. Štědře se vám odmění.

Citát: „Cílem našeho života je stát se šťastným.“ Dalajláma