Vrchní obrázek
Jóga vědomí SM systém Studio zdravých zad
PILATES
Rozvrh cvičení
Den Hodina Termín Místo Cena Lektorka
Úterý 18:00 Od 9.1.2024 Frýdlant n.O. Sokolovna malý sál 160,- Petra

Jednorázové vstupné 160 kč, prmanentka 10 lekcí za 1400 kč. Je nutné se do lekcí objednat, počet míst je omezen.
Permanentky jsou časově omezené a můžou na ně chodit max. 2 osoby. Pokud bude něco co vám omezí chodit, vše prosím konzultujte s Petrou a permanentku prodloužíme.

Pilates Roller

Válec pro cvičení pilates s rehabilitací
Přínos cvičení pro Vaše záda

Víceúčelové cvičení a masáž pilatesovou metodou. Kutálením se po rolleru docílíte účinného rozmasírování ztuhlého svalstva. Perfektní pomůcka pro rehabilitaci, prevenci a léčbu chronických problémů. Tím, že používáte váhu svého těla, lépe přizpůsobíte tlak na válec vlastním pocitům.

Co je to pilates

Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Ispiroval se ve starých kulturách. V dětství trpěl astmatem, křivicí a revmatickou horečkou. Byl však rozhodnut překonat tyto potíže a to ho vedlo ke studiu východních i západních forem cvičení včetně jógy, Zenu, životosprávy dle starých Řeků i Římanů. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli, uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání.

Už ve čtyřicátých letech si cvičení Pilates získalo popularitu u profesionálních tanečníků a herců v New Yorku jako užitečné kompenzační cvičení. Dnes se zajímá o Pilates stále větší množství lidí, kteří jsou unaveni z atmosféry fitcenter či cvičebních studií zaměřených aerobik. K příznivcům Pilates se přidávají taky fyzioterapeuti a rehabilitační pracovníci a toto cvičení se rozšiřuje i v oblasti fitness po celém světě.

Tento cvičební systém vede k posílení a protažení svalů svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli.Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo svaly jako základ správného držení těla.Účelem je posílení centra - jádra těla tzv. “power house”. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné.

Tento program pohybové převýchovy je navržen tak, aby byl do aktivní činnosti zapojen každý sval soustředěným způsobem za pomoci dechové kontroly. Dobrá dýchací technika a tělesná a duševní angažovanost zanechají klienta s pocitem harmonie, zdaru a relaxace. Každé cvičení je navrhnuto individuálně, aby mohla být klientům věnována individuální péče podle jejich zvláštních potřeb. Cviky jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly. Cvičení je velmi intenzivní.Cvičí se na zemi nebo s pomocí zvláštních konstrukcí, které vypadají jako kombinace žebříků a hrazdy s pojízdnými deskami na nich.

Cvičit by se mělo optimálně 2x týdně. Literatura říká, že při tomto cvičení se budete cítit rozdílně po 10 cvičení a po 30-ti týdnech si všimnou změny i jiní.

Pro koho je cvičení určeno

Pilates je pro mladé i staré, pro fyzicky aktivní i méně aktivní jedince. Cvičení se doporučuje jako pokračování rehabilitační léčby, asmatiskům.Cvičení je i vhodné pro ženy, které se chystají otěhotnět (významně zpevní břišní svalstvo), nebo pro již těhotné ženy, které si chtějí pevné svaly v břišní oblasti udržet i během těhotenství.
 • pro umělce, tanečníky, pro které je důležitá koncentrace a kondice,
 • pro sportovce
 • pro lidi s chronickou bolestí zad,
 • pro lidi s nadváhou,
 • pro lidi s opakovaným napěťovým zraněním,
 • pro lidi trpící stresem,
 • pro lidi se zájmem o prevenci osteoporózy, pro těhotné

Pilates ve zkratce

 • vytváří harmonii těla a mysli
 • koordinuje dýchání s pohyby
 • zlepšuje flexibilitu, rovnováhu a koordinaci pohybů
 • zvyšuje svalovou sílu a vytrvalost
 • zpevňuje a zároveň protahuje tělo => dlouhé a štíhlé svaly
 • zlepšuje držení těla
 • odstraňuje svalové dysbalance
 • redukuje chronickou únavu
 • odstraňuje stres a všechny pohyby vycházejí ze středu těla - tzv. POWERHOUSE

Cvičení Pilates

Dýchání - Soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí.

Důkladnost provedení - Kvalita je důležitější než kvantita.

Zacentrování - Započetí a řízení pohybu vychází ze středu těla (Powerhouse).

Plynulý pohyb - Spolu s hlubokým dechem redukuje působení stresu a snižuje riziko zranění.

Řízení pohybu - Plná kontrola nad prováděným pohybem je nezbytná.

Soustředění - Uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu. Tělo a mysl úzce spolupracují.